Dobry elektryk – instalacje elektryczne w twoim domu

Budowa domu to ogromna inwestycja. Kiedy mamy już stan surowy zamknięty przychodzi czas na układanie instalacji elektrycznej. Wielu osób uznaje ten etap za bardzo prosty: „kilka gniazdek i gotowe”. Jednak życie pokazuje, że takie podejście do sprawy kończy się zazwyczaj rozciąganiem przedłużaczy i dodatkowych kabli, a co gorsza czasami również kuciem nowiutkich ścian. Postąpimy rozsądnie jeśli zrobi to za nas dobry elektryk, który zna się na rzeczy.

Dobry elektryk – komfort i wygoda użytkowania

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe wykonanie instalacji elektrycznej, dlatego wychodzimy naprzeciw naszym klientom i podpowiadamy, jak zaplanować takie przedsięwzięcie. Dobremu elektrykowi zależy, aby rozprowadzenie instalacji elektrycznej dało naszym inwestorom w końcowym efekcie komfort i wygodę użytkowania. Jak zatem zabrać się do tego przedsięwzięcia?

Rodzaje instalacji elektrycznych

Dobry elektryk rozumie, jak ważne jest podłączenie instalacji elektrycznej do gniazd i oświetlenia. Przy tej czynności bardzo istotne będzie zaplanowanie doprowadzenia zasilania do płyty indukcyjnej. Poza tym trzeba przemyśleć rozmieszczenie umeblowania, aby gniazdka i rozłożone kable pod oświetlenie były łatwo dostępne. Kolejną istotną rzeczą będzie instalacja do telewizji naziemnej i satelitarnej. W fazie stanu surowego trzeba pomyśleć, jak rozprowadzić kable łączące antenę satelitarną z telewizorem lub dekoderem. Poza tym dobry elektryk musi się zastanowić, w którym pomieszczeniu i w jakim miejscu stanie nasz odbiornik telewizyjny.

Instalacja światłowodowa

Następny etap to instalacja światłowodowa. Tutaj także planowanie będzie sprawą bardzo ważną. Trzeba przemyśleć, w których pomieszczeniach wydzielimy przestrzeń biurową. Kilka metrów światłowodu da nam możliwość montażu dodatkowego routera, który będzie działał bez zakłóceń. Dzięki temu praca zdalna sprawi nam dużą przyjemność. Warto także zlecić dobremu elektrykowi montaż instalacji audio. Jeśli zaplanujemy montaż głośników sufitowych, to będziemy mogli słuchać muzyki w każdym pomieszczeniu.

Instalacja alarmowa

Niezwykle ważna jest instalacja alarmowa. W naszych czasach trudno sobie wyobrazić dom, który nie jest zabezpieczony urządzeniem tego typu. Dzięki temu odstraszymy potencjalnych złodziei. Zamontowany w naszym mieszkaniu mechanizm poinformuje o zajściu, wysyłając na nasz telefon wiadomość tekstową z odpowiednim komunikatem. Do tego zaleca się instalację kamer, które oprócz sygnałów dźwiękowych nagrają całe zdarzenie, by można było łatwo namierzyć amatora cudzej własności.

Instalacja odgromowa i nie tylko

Niezwykle istotna jest również instalacja odgromowa. Za jej pomocą dobry elektryk zabezpieczy cały budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi, które mogłyby uszkodzić urządzenia elektryczne w naszym otoczeniu. Poza tym warto pomyśleć o instalacji zasilającej naszą bramę. Dzięki niej będziemy mogli komfortowo wjeżdżać na posesję lub z niej wyjeżdżać. Kolejna rzecz, to zasilanie do domofonu lub wideofonu. Tego rodzaju urządzenia zalicza się do dodatkowych elementów zabezpieczających nas przed niechcianymi gośćmi.

Instalacja oświetlenia

Warto też zlecić dobremu elektrykowi montaż oświetlenia w ogrodzie. Dzięki unikalnej grze świateł można nadać wyjątkowy klimat przydomowemu otoczeniu. Jeżeli na posesji mamy budynek gospodarczy, to powinniśmy go również zasilić prądem. Jeśli chcielibyśmy uatrakcyjnić wnętrze naszego domu, to możemy zainstalować oświetlenie LED wokół luster, przy karniszach, szafkach kuchennych lub szafie z ubraniami. Odpowiednie moduły pozwolą nam z nich korzystać za pomocą telefonu lub tabletu. Dodatkowo w naszym otoczeniu możemy użyć instalacji do rolet zewnętrznych i wewnętrznych, oprogramowania sterującego ogrzewaniem lub instalacji do samoczynnego podlewania ogrodu.

Dobry elektryk – fachowa pomoc w zasięgu ręki

Oczywistą sprawą jest, że nie każdy zna się na tego rodzaju instalacjach. Niektóre z nich mogą wymagać fachowej lub wręcz specjalistycznej wiedzy. Dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeśli moglibyśmy pomóc w jakiejkolwiek z wymienionych czynności, to prosimy o kontakt telefoniczny 792 691 391 lub o wiadomość tekstową – FORMULARZ KONTAKTOWY

Polecane wpisy